Armoni
Wyszukaj:
 

Spis treści:

Kontakt

 

ARMONI - Sklep Medyczny

04-713 Warszawa - Międzylesie

ul. Żegańska 21/23

czynne pn-pt od 10 do 17

sobota 10:30-13

 

tel. (022) 812 08 95

email: arek.reszczyk@vp.pl

 

  

Przedstawiciel handlowy

tel. +48 507 131 161

 


 

 

Wkładki ortopedyczne -> Wkładki supinące memo

Wkładki supinące memo

Wkładki supinujące typu korytkowego Memo posiadają wyższy brzeg zatoki piętowej, korygując koślawość stóp i koślawość kolan. Ranty wkładek Memo są niższe od rantów wkładek Ormexu, mniej zabezpieczją zatem koślawość, ale są lepiej akceptowane przez dzieci. Wkładki mają pelotę na płaskostopie podłużne i pelotę metatarsalną na płaskostopie poprzeczne. Peloty  profilują sklepienia stóp prawidłowo je kształtując.
Wkładki pomarańczowe Memo mają długość 3/4, nie obejmują palców stop, dzięki temu dobrze pasują do butów z odkrytymi palcami.

 

 

Producent: Memo


Wkładki supinujące pięty Memo szare, korygują koślawe ustawienie pięt, wpływa to na korekcję koślawości stawów stępu(kostek) i tyłostopia. Wkladki posiadają kliny podnoszące piety po stronie przyśrodkowej 5mm. Wkładki ortopedyczne długości 3/4, palce wolne od wkładek, dzięki temu ładnie wygląda stopa w sandałkach.
Dostępne w rozmiarach 22-36.

 

 

Producent: Memo
Wkładki ortopedyczne -> Wkładki supinące piętę memo

Wkładki supinące piętę memoWkładki ortopedyczne -> Wkładki korytkowe Ormex 14-21

Wkładki korytkowe Ormex 14-21

Wkładki korytkowe Ormex 14-21

zalecane przy : - silnym płaskostopiu podłużnym i poprzecznym, - koślawym ustawieniu pięt, - koślawym ustawieniu kolan Działanie : - osadzają i profilują tyłostopie i śródstopie: - supinują piętę oraz śródstopie: - zapobiegają opadaniu sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy: - osadzają piętę w korytku, co zapewnia dobrą stabilizację stopy w stawie skokowym: - pełnią funkcję amortyzatora, znacząco tłumi mikrowstrząsy powstające w czasie zetknięcia pięty z twardym podłożem. Budowa wkładki: - wierzch - wykonany z oddychającego, perforowanego materiału , - wkładka profilowana z proporcjonalnym wysklepieniem łuku podłużnego, - kształt zapewniający stabilizację pięty, - wewnętrzna część wykonana z tworzywa zapewniającego odpowiednią twardość i elastyczność, - spodnia część wykonana z materiału o nazwie dynoform - przyjaznego dla stopy i przetestowanego pod kątem dermatologicznym . zastosowanie: do obuwia ortopedycznego, skórzanego standardowego i profilaktycznego. Rozmiary dostępne - 14cm, 15cm, 16cm, 17cm, 18cm,19cm, 20cm, 21cm.

 

 Wkładki supinące Ormex  14-30

zalecane przy: - płaskostopiu podłużnym, - koślawym ustawieniu pięty, - koślawym ustawieniu kolana. Budowa wkładki: - wierzch - skóra naturalna, - wkładka profilowana z proporcjonalnym wysklepieniem łuku podłużnego, - kształt zapewniający stabilizację pięty, - wewnętrzna część wykonana z tworzywa zapewniającego odpowiednią twardość i elastyczność, - spodnia część wykonana z korka naturalnego. zastosowanie: do obuwia ortopedycznego, skórzanego standardowego i profilaktyczego oraz tekstylnego Rozmiary dostępne - 14cm, 15cm, 16cm, 17cm, 18cm,19cm, 20cm, 21cm,22cm, 23cm, 24cm, 25cm, 26cm,27cm, 28cm, 29cm, 30cm.Można je przekładać z buta do buta.

 

 

Producent: Ormex
Wkładki ortopedyczne -> Wkładki supinące Ormex 14-30

Wkładki supinące Ormex 14-30Wkładki ortopedyczne -> Ormex supinujące z pelotą dynaform

Ormex supinujące z pelotą dynaform

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie podłużne i poprzeczne firmy Ormex, są to medyczne wkładki wykonane z materiału Dynaform i gęstej pianki. Podstawa wkładek wykonana jest ze sztywnej pianki odpornej na deformacje, z niej zrobione są peloty na płaskostopie podłużne, poprzeczne i zatoka pięty. Te części wkładek gdzie spoczywają palce wolne są od usztywnienia i jedynie pokryte są samym materiałem Dynaform, aby zapewnić stopie prawidłaową fazę przeniesienia stopy, czyli ważne jest to aby wkładka zginała sie w linii przodostopia i palców.
Wkładki wykonane z Dynaformu są lżejsze, miększe i bardziej sprężyste od tych ze skóry i korka.
Materiał z którego wykonane sa wkładki jest ażurowy, dobrze przepuszczający powietrze. Wkładki wykonane z dynaformu będą lepszym wyborem dla osób cierpiących na nadpotliwość stóp.
Zadaniem wkładek jest podparcie i wysklepienie łuku podłużnego i poprzecznego stopy co zabezpiecza i leczy płaskostopie podłużne i poprzeczne. Wkładki supinujące z pelotą służą do prawidłowego ustawienia stóp w obuwiu i przyczyniają się do korekcji koślawości.
Wkładki dostępne w rozmiarach 21-30.

 

 Wkładki supinące z pelotą Ormex 22-30

zalecane przy: - płaskostopiu podłużnym, - koślawym ustawieniu pięty, - koślawym ustawieniu kolana. Budowa wkładki: - wierzch - skóra naturalna, - wkładka profilowana z proporcjonalnym wysklepieniem łuku podłużnego, - kształt zapewniający stabilizację pięty, - wewnętrzna część wykonana z tworzywa zapewniającego odpowiednią twardość i elastyczność, - spodnia część wykonana z korka naturalnego. zastosowanie: do obuwia ortopedycznego, skórzanego standardowego i profilaktyczego oraz tekstylnego Rozmiary dostępne - 22cm, 23cm, 24cm, 25cm, 26cm,27cm, 28cm, 29cm, 30cmMożna je przekładać z buta do buta.

 

 

Producent: Ormex
Wkładki ortopedyczne -> Wkładki supinące z pelotą Ormex 22-30

Wkładki supinące z pelotą Ormex 22-30Wkładki ortopedyczne -> Carbon profil

Carbon profil

Wkładki supinujące z pelotą Carbon profil

Wkładki z zastosowaną jako wyściółka tkaniną dystansującą. Tkanina poprawia i udrażnia wentylację pomiedzy stopą a spodnią warstwą wkładki. Pianka lateksowa zawiera włókno wzbogacone aktywnym węglem, który znakomicie i długotrwale pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy a antypoślizgowa powłoka nie pozwala wkładce przesuwać się w bucie przy chodzeniu. Wkładka powoduje odciążenie aparatu wiązadłowo-mięśniowego. Koryguje zniekształcenia, jest anatomicznie wymodelowana do wysklepień stopy. Łagodzi dolegliwości bólowe spowodowane przeciążeniem. Amortyzuje naciski statyczne i dynamiczne powstałe podczas stania i chodzenia.

 

 Wkładki Orto

Wkładki powodują odciążenie aparatu wiązadłowo-mięśniowego, ponieważ są anatomicznie wymodelowane do wysklepień stopy. Łagodzą dolegliwości bólowe spowodowane przeciążeniem. Amortyzują naciski statyczne i dynamiczne powstałe podczas stania i chodzenia. Pianka lateksowa zawiera włókno wzbogacone aktywnym węglem, który znakomicie i długotrwale pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy a antypoślizgowa powłoka nie pozwala wkładce przesuwać się w bucie przy chodzeniu. Wkładki stosowane są do każdego rodzaju obuwia.
MATERIAŁY: najwyższej jakości skóra owcza typu Pekari, pianka lateksowa z elementem stabilizującym

 

 

Wkładki ortopedyczne -> Wkładki Orto

Wkładki OrtoWkładki ortopedyczne -> Wkładki silikonowe 106

Wkładki silikonowe 106

Zadaniem Wkładek silikonowych marki Inflex jest odciążenie stóp.
Zrobione są z medycznego silikonu o dwóch stopniach gęstości. Silikon bardziej miękki, rzadszy jest w tej części wkładki która jest pod piętą i pod śródstopiem(niebieskie części wkładki). Te obszary wkladek jeszcze bardziej odciążają i łagodzą skutki obciążeń stóp.
Wkladki odciążające Inflex absorbują wstrząsy powstałe podczas chodzenia. Pomagają rozłożyć nacisk całego ciała na stopy, zmniejszając obciążenie pięt i śródstopia.
Przynoszą ulgę stopom osób chorujących na cukrzycę i osobom z bólami stawowymi pięt, śródstopia, ścięgien i mięśni stóp.
Wyroby sa dobrze wentylowane, dzięki wielu otworom na powierzchni wkładek.
Wkładki silikonowe posiadają niewielkie peloty na płaskostopie podłużne i poprzeczne.
Wkładki występują w rozmiarach 36, 38, 40, 42, 44. Jeżeli rozmiar obuwia jest pomiędzy numerami np. 37, należy wybrać wkładkę 38 i dociąć ją nożyczkami do wybranego rozmiaru.

 

Rozmiar: N1 37-38N2 39-40N3 41-42N4 43-44N5 45-46

 Wkładki podpiętowe

Wyrównują skrócenie kończyny i stosowane również przy otarciach pięt. Produkowane w wersji damskiej i męskiej Wysokość: 5, 10, 15, 20 mm Materiał: skóra, korek lub guma. Samoprzylepne.

W ofercie dostępne wkładki wyrównujące skrót dziecięce.

 

Rozmiar: 5101520mm

 

Wkładki ortopedyczne -> Wkładki podpiętowe

Wkładki podpiętowe