Armoni
Wyszukaj:
 

Spis treści:

Kontakt

 

ARMONI - Sklep Medyczny

04-713 Warszawa - Międzylesie

ul. Żegańska 21/23

czynne pn-pt od 10 do 17

sobota 10:30-13

 

tel. (022) 812 08 95

email: arek.reszczyk@vp.pl

 

  

Przedstawiciel handlowy

tel. +48 507 131 161

 


 

Zobacz również:

Pulsoksymetry, CPAP, Inhalatory, Ssaki, Trening, Koncentratory tlenu

 

Pulmonologia -> Personal Best

Personal Best

Pikflometr Personal Best


Pikflometr Personal Best jest wygodnym, przenośnym urządzeniem do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEFR), przydatnego w kontrolowaniu czynności układu oddechowego. Jeśli samopoczucie jest dobre, a oddech niczym nie zakłócony, wówczas wartości PEFR będą wysokie, charakterystyczne dla wieku, płci i wzrostu. W przypadku zaburzenia przepływu powietrza w drogach oddechowych np. gdy nastąpi skurcz mięśni gładkich oskrzeli, obrzęk błony śluzowej czy zwiększenie wydzielania śluzu wtedy przepływ powietrza jest utrudniony, co powoduje, że wartości PEFR stają się mniejsze. Będzie to sygnał informujący o stopniu zaostrzenia obturacji (skurczu oskrzeli) oraz o ciężkości astmy.

Wykonując systematyczne i dokładne pomiary codziennego PEFR można już na kilka godzin wcześniej, przed pojawieniem się napadu dusznosci, suchego i męczącego kaszlu, czy świszczącego oddechu, w uzgodnieniu z lekarzem zwiększyć podanie dawki leku, lub włączyć lek, który lekarz zapisał w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia.

 

SYSTEM TRZECH STREF (zielona, żółta, czerwona)

Równolegle do podstawowej skali PEFR, Personal Best posiada dodatkowe, indywidualnie ustawiane strefy. Raz ustawione przez lekarza pozwalaja na natychmiastową ocenę indywidualnego wydmuchu PEFR, kwalifikując go do odpowiedniej strefy, z którą wiąże się konieczność odpowiedniego postępowania.

STREFA ZIELONA - wartość PEFR miesci się w zakresie 100-80% wartości należnej.

STREFA ŻÓŁTA- wartość PEFR mieści się w zakresie 80-60% wartości należnej.

STREFA CZERWONA - wartość PEFR miesci się w zakresie poniżej 60% wartości należnej.

 

Rozmiar: 165 x 51 x 20mm